Παρασκευή, 19 04 2024
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: με την ευκαιρια που μου εδωσε ο Ακης μερικες σκεψεις μου

με την ευκαιρια που μου εδωσε ο Ακης μερικες σκεψεις μου 13 Χρόνια 4 Μήνες πριν #252

  • mariana
  • Το Άβαταρ του/της mariana
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
Αφου διαβασα την δημοσιευση του Ακη το μυαλο μου πηγε σε αλλες ατροπους .Θα σημειωσω μερικες σκεψεις μου.
Αληθεια ποσων χρονων μπορει να ειναι καποιος για να μπορεσει να δει την ζωη κατω απο το πραγματικο πρισμα της,και να αναδιπλωθει .Ηζωη δεν ειναι μεμψιμοιρη. Τετοια την κανουμε εμεις .Γινεται ο κακος χαμος για τα δανεια μας και πρεπει να τα καλυψουμε μεχρι το 2013.Γιατι αν πανε πιο πισω τι θα γινει. Θα αλλαξει χρωμα ο χρυσος? Μετα ποιοι κανουν αυτες τις συμφωνιες .Ειναι και αυτοι ανθρωποι?Αλλα ξεχασα υπαρχουν και οι αλλοι ανθρωποι ,που εχουν ξεχασει την ανθρωπινη υποσταση τους .Βλεπουμε καποιους που με το περασμα της ζωης και πριν εγκαταλειψουν τα εγκοσμια ,που πολλες φορες ,το χρωμα του χρυσου δεν τους επετρεψε να ζησουν ,να αναδιπλωνωνται και να ζητανε συγγνωμη,για τους πολεμους ,τις αποφασεις και την πολιτικη που ακολουθησαν ,γιατι η ζωη τους εταξε ενα ρολο, η τον πηραν μονοι τους.Μακαρι να υπηρχε ενα χερι που να αρπαζε και εμας και αυτους καθε φορα και να μας επαναφερει στο πραγματικο νοημα της ζωης .Ολα θα ηταν διαφορετικα .Αλλα αυτα ειναι για να φιλοσοφουμε.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

με την ευκαιρια 13 Χρόνια 4 Μήνες πριν #254

  • Y
  • Το Άβαταρ του/της Y
Λέγεται ότι στην Επανάσταση του ’21, ο Κανάρης «συνέλαβε» ένα αγγλικό εμπορικό πλοίο, κατάσχεσε το εμπόρευμά του και έδωσε απόδειξη στον καπετάνιο για τα κατασχεθέντα, λέγοντάς του ότι θα πληρωθεί από το ελληνικό κράτος. «Μα αφού δεν έχετε κράτος!», απόρησε ο καπετάνιος. «Δεν έχουμε, αλλά θα κάνουμε!», απάντησε υπερήφανα ο μπουρλοτιέρης.
Φίλη μέντιουμ με πληροφόρησε ότι το πνεύμα του καπετάνιου ρωτά πότε θα γίνει επιτέλους εκείνο το ελληνικό ΚΡΑΤΟΣ, ώστε να εισπράξει κι αυτός τα λεφτά του!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.112 δευτερόλεπτα

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώσουμε την εμπειρία σας στον ιστότοπό μας.Με την περιήγηση σε αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies.