Πέμπτη, 28 03 2024
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Αποτελέσματα του 1ου ανοιχτού τουρνουά σε ξύλινο ποδοσφαιράκι (Τραγάνα)

Αποτελέσματα του 1ου ανοιχτού τουρνουά σε ξύλινο ποδοσφαιράκι (Τραγάνα) 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #496

• kourosaristidis
  • Το Άβαταρ του/της kourosaristidis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 161
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
Με επιτυχία και πολύ ικανοποιητική συμμετοχή ολοκληρώθηκε το 1ο ανοιχτό τουρνουά σε ξύλινο ποδοσφαιράκι από τον "Πολιτιστικό Σύλλογο Τραγάνας ΄΄Αγρότης΄΄" εχθές Κυριακή 3-12-2011. Το τουρνουά ξεκίνησε στις 4 το απόγευμα με ατομικό παίδων, την συνέχεια έδωσε το ομαδικό παίδων και παρέδωσε την σκυτάλη στο ομαδικό ενηλίκων όπου και έκλεισαν το τουρνουά στις 10:30 το βράδυ. Στους συμμετέχοντες δόθηκαν αναμνηστικοί έπαινοι, μετάλλια στους 3 πρώτους και κύπελλο στους 3 πρωταθλητές.

Προκριματικούς βαθμολογούμενους αγώνες έδωσαν οι 7 ομάδες ενηλίκων όπου οι 4 πρώτες ομάδες θα αποτελούσαν τις ομάδες των ημιτελικών. Μετά από δύο γύρους και 12 αγώνες για κάθε ομάδα η βαθμολογία είχε ως εξής:

ΗΡΑΚΛΗΣ ΤΡΑΓΑΝΑΣ, 13, 22-62

Στο ζευγάρι του πρώτου ημιτελικού, οι ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ με τους ΜΙΤΣΟΥΚΕΣ, διεκδίκησαν μια θέση στον τελικό την οποία σχετικά εύκολα κέρδισαν οι ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ με 2-0 στα σετ.
Στο δεύτερο ζευγάρι είχαμε τους ΚΑΡΔΙΤΣΟΜΑΓΟΥΛΕΣ με τους ΕΠΑΝΩ ΓΕΙΤΟΝΙΑ να μάχονται δυνατά και χρειάστηκε 3ο σετ παιχνιδιού για να αναδειχθεί ο δεύτερος του τελικού που ήταν η ΕΠΑΝΩ ΓΕΙΤΟΝΙΑ αφου επικράτησε με 2-1 στα σετ.

Στον τελικό οι δυο ομάδες έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους,έπαιξαν δυνατά, ο τελικός κράτησε πολύ ώρα κάτι που έδειξε την ικανότητα των ομάδων και τελικά στο 3ο σετ οι ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ αναδείχθηκαν πρωταθλητές με 2-1 στα σετ, του 1ου ανοιχτού τουρνουά σε ξύλινο ποδοσφαιράκι απο τον σύλλογό μας.
Όλοι ήταν χαρούμενοι για την συμμετοχή άσχετα απο την θέση που κέρδισαν και έδωσαν την υπόσχεση να ξαναδώσουν τον καλύτερο εαυτό τους στο επόμενο τουρνουά που θα γίνει σύντομα.
Τελευταία διόρθωση: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν από admin.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα