Σάββατο, 20 04 2024
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΑ

Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΑ 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #579

  • kourosaristidis
  • Το Άβαταρ του/της kourosaristidis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 161
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΑ
Όταν ο Θεός δημιούργησε τον γάιδαρο του είπε: Θα δουλεύεις από το πρωί ως το βράδυ και θα κουβαλάς βαριά πράγματα στην
πλάτη σου. Θα τρως χόρτα και θα έχεις λίγη νοημοσύνη. Θα ζεις 40 χρόνια. Τότε ο γάιδαρος απάντησε: Θεέ μου 40 χρόνια
τέτοια ζωή είναι πολύ σκληρό, δώς μου μόνο 15 χρόνια . ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ
Μετά ο Θεός δημιούργησε τον σκύλο και του είπε: Σαν σκύλος θα φυλάγεις την ιδιοκτησία του ανθρώπου και θα είσαι ο πιο αφο-
σιωμένος φίλος του, θα τρως ότι περισσεύει από τον άνθρωπο και θα ζεις 25 χρόνια. Τότε ο σκύλος απάντησε: Θεέ μου 25 χρόνια
τέτοια ζωή δεν αντέχεται , δώς μου μόνο 10 χρόνια. ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΙΝΕ.
Ύστερα ο Θεός δημιούργησε τον πίθηκο και του είπε. Θα πηδάς από δέντρο σε δέντρο και θα συμπεριφέρεσαι σαν βλάκας. Θα κάνεις τον γελωτο-
ποιό και θα ζεις για 20 χρόνια. Ο πίθηκος τότε απάντησε: Θεέ μου 20 χρόνια σαν γελωτοποιός του κόσμου πάει πολύ, δώς μου μόνο 10 χρόνια.
ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ
Στο τέλος ο Θεός δημιούργησε τον ΑΝΤΡΑ και του είπε: Είσαι ένας άντρας, το μόνο λογικό ον που θα κατοικεί στην γη, θα χρησιμοποιείς την νοη-
μοσύνη σου για να επιβάλλεσαι στα άλλα δημιουργήματα , θα εξουσιάζεις τη γη και θα ζεις 20 χρόνια. Τότε ο άντρας απάντησε: Θεέ μου να είμαι
άντρας μόνο για 20 χρόνια δεν αρκεί. Δως μου σε παρακαλώ τα 25 χρόνια που άφησε ο γάιδαρος, τα 15 που άφησε ο σκύλος και τα 10 που
άφησε ο πίθηκος. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ
Από τότε ο άντρας ζει 20 χρόνια σαν ΑΝΤΡΑΣ μετά παντρεύεται και δουλεύει 25 χρόνια σαν ΓΑΪΔΟΥΡΙ από το πρωί ως το βράδυ και κουβαλά
βαριά πράγματα. Μετά αποκτά παιδιά και ζει 15 χρόνια σαν ΣΚΥΛΟΣ, φρουρώντας το σπίτι και την περιουσία του, τρώγοντας ότι περισσεύει από
την οικογένεια. Και αφού γεράσει πια παίζει σαν ΠΙΘΗΚΟΣ, συμπεριφέρεται σαν βλάκας, και κανει τον γελωτοποιό στα εγγόνια του
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.096 δευτερόλεπτα

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώσουμε την εμπειρία σας στον ιστότοπό μας.Με την περιήγηση σε αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies.