Παρασκευή, 29 03 2024
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΠΡΟΣ ΑΝΕΛΛΗΝΕΣ

ΠΡΟΣ ΑΝΕΛΛΗΝΕΣ 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #646

  • kourosaristidis
  • Το Άβαταρ του/της kourosaristidis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 161
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
ΠΡΟΣ ΑΝΕΛΛΗΝΕΣ

Δεν μας φθάνανε τόσα άλλα. Ναι τόσα άλλα. Θέλω να πάω να πετάξω, βράδυ, τα σκουπίδια και το σκέπτομαι. Θέλω να κατεβώ, στο αυτοκίνητο που είναι στην πιλοτή, βράδυ και δεν πάω. Όσο για το εξοχικό το έχω κάνει φρούριο «ΣΙΔΕΡΟΦΡΑΧΤΟ» και πάλι δεν πηγαίνω.
Τα όσα δήλωσε η κ. Κική ΔΗΜΟΥΛΑ τα υιοθετώ και επαυξάνω.
Τώρα η Κυβέρνηση μας «σερβίρει» το νομοσχέδιο περί ρατσισμού, βίας και ξενοφοβίας. Μπορεί να αισθάνεται υπερήφανη και οι λεβέντες που την απαρτίζουν. Ο Έλληνας πως θα προστατευθε; Έναντι των κατορθωμάτων των αλλοδαπών;
Η Κυβέρνηση και Σια ξέχασε, ότι στην ιδιαιτέρα μου πατρίδα, την Πάρο, η 15χρονη Μυρτώ είναι ανάπηρη, από τον Πακιστανό. Κάθε μέρα ακούμε βιασμούς, κλοπές, ληστείες και ουδείς ασχολείται. Που θα πάει αυτή η κατάσταση; Να διαμαρτυρηθούμε κύριοι είναι ρατσισμός; Θα κάνουν οι αλλοδαποί, στην Πατρίδα μας, ότι «ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ» και εμείς θα δέσουμε τα χέρια μας; Αντί να βγάλετε νόμο να τους «ΜΑΖΕΨΕΤΕ» τους δίνετε το δικαίωμα να κάνουν ότι θέλουν και να μας κατηγορούν για παράνομη συμπεριφορά; Για κάνετε καμιά βόλτα έκτος Ελλάδος να δείτε τι ωραία περνάνε. Γιατί δεν αντιγράφετε τις δηλώσεις της Πρωθυπουργού της Αυστραλίας κ. JULIA GUILLARD; Φαρδιά πλατιά δήλωσε:

Όσοι ήλθανε στην Αυστραλία, πρέπει να προσαρμοσθούν με τη
νομοθεσία μας, με τα ήθη μας και έθιμα μας, είτε τους αρέσουν
ή όχι. Αλλιώς να φύγουν. Δεν τους υποχρεώσαμε να έλθουν.
Εσείς επιλέξατε να έλθετε εδώ. ΕΙΣΘΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ.
Μπορείτε να απολαύσετε τα πάντα, αλλά με βάσει τις δικιές
μας πεποιθήσεις. Θέλουμε να ζήσουμε αρμονικά και ειρηνικά
μαζί σας.

Γιατί και σεις δεν σκέφτεστε την Ελλάδα και τους Έλληνες; Είναι καιρός να εγκαταλείψετε τις θολές εθνομηδενιστικές καταστροφικές απόψεις Ανέλληνες. Μιλήστε και σεις όπως μίλησε η Αυστραλιανή Πατριώτισσα Πρωθυπουργός. Σεβαστείτε την Ιστορία και τον Πολιτισμό της Πατρίδας μας, ο οποίος αριθμεί πάνω από 10.000 χρόνια.
Πως μας κατήντησαν Θεέ Μου; Θα έχουν την κατάρα του ΕΘΝΟΥΣ.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ 09.05.2013.

ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α. ΠΟΥΛΙΟΣ
ΕΠΙΤΙΜΟΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΕΝΩΣΕΩΣ ΚΥΚΛΑΔΙΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ
ΥΨΗΛΑΝΤΟΥ 17 – ΚΑΛΛΙΘΕΑ Τ.Κ. 176-75
ΤΗΛ. 210-94 09 788 – ΦΑΞ. 210-94 03 168
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώσουμε την εμπειρία σας στον ιστότοπό μας.Με την περιήγηση σε αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies.