Τρίτη, 06 12 2022

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Α ΦθΙΩΤΙΔΑΣ

 
 
 
 
 

Η κλήρωση της Α΄ Φθιώτιδας 2022-2023

 

Με την ευχή όλων το νέο πρωτάθλημα να είναι ακόμη πιο ανταγωνιστικό από το περσινό, που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων του τοπικού ποδοσφαίρου στη Φθιώτιδα, πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Ε.Π.Σ.Φ. η κλήρωση του αγωνιστικού προγράμματος για τη σεζόν 2022-2023.

Στο φετινό πρωτάθλημα, το οποίο θα ξεκινήσει στις 17 Σεπτεμβρίου, θα συμμετάσχουν 15 ομάδες. Έτσι σε κάθε αγωνιστική θα διεξάγονται 7 αναμετρήσεις και μία ομάδα θα έχει ρεπό.

Από την πρεμιέρα ξεχωρίζει το ντέρμπι Μαλεσίνα-Οπούντιος Μαρτίνου και το ματς Ολυμπιακός Λαμίας-Προοδευτική Λάρυμνας.

Το αγωνιστικό πρόγραμμα για τη σεζόν 2022-2023 (στο β’ γύρο οι αγώνες αντιστρέφονται):

1η αγωνιστική

Ηράκλεια – Αταλάντη
Νίκη Αγ. Παρασκευής – Αστέρας Σταυρού
Δάφνη Λιβανατών – Ρεγγίνι
Ολυμπιακός Λαμίας – Προοδευτική Λάρυμνας
Μαλεσίνα – Οπούντιος Μαρτίνου
Καλύβια – Άρης Αγ. Κωνσταντίνου
Στυλίδα – Λιανοκλάδι
Ρεπό: Καλαπόδι

2η αγωνιστική

Καλαπόδι – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Αστέρας Σταυρού – Καλύβια
Άρης Αγ. Κωνσταντίνου – Δάφνη Λιβανατών
Αταλάντη – Στυλίδα
Ρεγγίνι – Μαλεσίνα
Λιανοκλάδι – Προοδευτική Λάρυμνας
Οπούντιος Μαρτίνου – Ολυμπιακός Λαμίας
Ρεπό: Ηράκλεια

3η αγωνιστική

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Καλύβια
Ηράκλεια – Καλαπόδι
Δάφνη Λιβανατών – Αστέρας Σταυρού
Μαλεσίνα – Άρης. Αγ. Κωνσταντίνου
Προοδευτική Λάρυμνας – Αταλάντη
Ολυμπιακός Λαμίας – Ρεγγίνι
Λιανοκλάδί – Οπούντιος Μαρτίνου
Ρεπό: Στυλίδα

4η αγωνιστική

Ηράκλεια – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Καλύβια – Δάφνη Λιβανατών
Καλαπόδι – Στυλίδα
Αστέρας Σταυρού – Μαλεσίνα
Άρης Αγ. Κωνσταντίνου – Ολυμπιακός Λαμίας
Αταλάντη – Οπούντιος Μαρτίνου
Ρεγγίνι – Λιανοκλάδι
Ρεπό: Προοδευτική Λάρυμνας

5η αγωνιστική

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Δάφνη Λιβανατών
Στυλίδα – Ηράκλεια
Μαλεσίνα – Καλύβια
Προοδευτική Λάρυμνας – Καλαπόδι
Ολυμπιακός Λαμίας – Αστέρας Σταυρού
Λιανοκλάδι – Άρης Αγ. Κωνσταντινου
Αταλάντη – Ρεγγίνι
Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου

6η αγωνιστική

Στυλίδα – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Δάφνη Λιβανατών – Μαλεσίνα
Ηράκλεια – Προοδευτική Λάρυμνας
Καλύβια – Ολυμπιακός Λαμίας
Καλαπόδι – Οπούντιος Μαρτίνου
Αστέρας Σταυρού – Λιανοκλάδι
Άρης Αγ. Κωνσταντίνου – Αταλάντη
Ρεπό: Ρεγγίνι

7η αγωνιστική

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Μαλεσίνα
Προοδευτική Λάρυμνας – Στυλίδα
Ολυμπιακός Λαμίας – Δάφνη Λιβανατών
Οπούντιος Μαρτίνου – Δάφνη Λιβανατών
Λιανοκλάδίο – Καλύβια
Ρεγγίνι – Καλαπόδι
Αταλάντη – Αστέρας Σταυρού
Ρεπό: Άρης Αγ. Κωνσταντίνου

8η αγωνιστική

Προοδευτική Λάρυμνας – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Μαλεσίνα – Ολυμπιακός Λαμίας
Στυλίδα – Οπούντιος Μαρτίνου
Δάφνη Λιβανατών – Λιανοκλάδι
Ηράκλεια – Ρεγγίνι
Καλύβια – Αταλάντη
Καλαπόδι – Άρης Αγ. Κωνσταντίνου
Ρεπό: Αστέρας Σταυρού

9η αγωνιστική

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Ολυμπιακός Λαμίας
Οπούντιος Μαρτίνου – Προοδευτική Λάρυμνας
Λιανοκλάδι – Μαλεσίνα
Ρεγγίνι – Στυλίδα
Αταλάντη – Δάφνη Λιβανατών
Άρης Αγ. Κωνσταντίνου – Ηράκλεια
Αστέρας Σταυρού – Καλαπόδι
Ρεπό: Καλύβια

10η αγωνιστική

Οπούντιος Μαρτίνου – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Ολυμπιακός Λαμίας – Λιανοκλάδι
Προοδευτική Λάρυμνας – Ρεγγίνι
Μαλεσίνα – Αταλάντη
Στυλίδα – Άρης Αγ. Κωνσταντίνου
Ηράκλεια – Αστέρας Σταυρού
Καλύβια – Καλαπόδι
Ρεπό: Δάφνη Λιβανατών

11η αγωνιστική

Νίκη Αγ. Κωνσταντίνου – Λιανοκλάδι
Ρεγγίνι – Οπούντιος Μαρτίνου
Αταλάντη – Ολυμπιακός Λαμίας
Άρης Αγ. Κωνσταντίνου – Προοδευτική Λάρυμνας
Αστέρας Σταυρού – Στυλίδα
Καλαπόδι – Δάφνη Λιβανατών
Καλύβια – Ηράκλεια
Ρεπό: Μαλεσίνα

12η αγωνιστική

Ρεγγίνι – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Λιανοκλάδι – Αταλάντη
Οπούντιος Μαρτίνου – Άρης Αγ. Κωνσταντίνου
Προοδευτική Λάρυμνας – Αστέρας Σταυρού
Μαλεσίνα – Καλαπόδι
Στυλίδα – Καλύβια
Δάφνη Λιβανατών – Ηράκλεια
Ρεπό: Ολυμπιακός Λαμίας

13η αγωνιστική

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Αταλάντη
Άρης Αγ. Κωνσταντίνου – Ρεγγίνι
Αστέρας Σταυρού – Οπούντιος Μαρτίνου
Καλαπόδι – Ολυμπιακός Λαμίας
Καλύβια – Προοδευτική Λάρυμνας
Ηράκλεια – Μαλεσίνα
Δάφνη Λιβανατών – Στυλίδα
Ρεπό: Λιανοκλάδι

14η αγωνιστική

Άρης Αγ. Κωνσταντίνου – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Ρεγγίνι – Αστέρας Σταυρού
Λιανοκλάδι – Καλαπόδι
Οπούντιος Μαρτίνου – Καλύβια
Ολυμπιακός Λαμίας – Ηράκλεια
Προοδευτική Λάρυμνας – Δάφνη Λιβανατών
Μαλεσίνα – Στυλίδα
Ρεπό: Αταλάντη

15η αγωνιστική

Αστέρας Σταυρού – Άρης Αγ. Κωνσταντίνου
Καλαπόδι – Αταλάντη
Καλύβια – Ρεγγίνι
Ηράκλεια – Λιανοκλάδι
Δάφνη Λιβανατών – Οπούντιος Μαρτίνου
Στυλίδα – Ολυμπιακός Λαμίας
Μαλεσίνα – Προοδευτική Λάρυμνας

Εφημερίδα

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώσουμε την εμπειρία σας στον ιστότοπό μας.Με την περιήγηση σε αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies.