Κυριακή, 05 05 2024
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Επισκέπτες του σαββατοκύριακου και γηγενείς

Επισκέπτες του σαββατοκύριακου και γηγενείς 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #39

  • Ένα διαφορετικό παιχνίδι
  • Το Άβαταρ του/της Ένα διαφορετικό παιχνίδι
Επισκέπτες του σαββατοκύριακου και γηγενείς : Ένα διαφορετικό παιχνίδιΘα αντιμετωπίσουμε μια πολύ καλή ομάδα και πρέπει να παίξουμε πολύ καλό παιχνίδι με διαφορετικό τρόπο από αυτό που παίζουμε ως τώρα. ...Επισκέπτες.
Εντείνεται η αγωνία στα στρατόπεδα των δύο ομάδων, ενόψει του μεγάλου τελικού , ανάμεσα στους Επισκέπτες του σαββατοκύριακου και τους γηγενείς. Το παιχνίδι του τελικού δεν έχει καμία σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια…. γηγενείς
- Ποια η διαφορά αυτού του παιχνιδιού σε σχέση με τα προηγούμενα;«Είναι ένα διαφορετικό παιχνίδι, είναι ένας αγώνας με διαφορετικούς στόχους και για τις δύο ομάδες . Στο συγκεκριμένο παιχνίδι πιστεύω ότι και οι δύο ομάδες θα προσέξουν τις άμυνες τους .»
«Τα παιχνίδια του πρωταθλήματος, που αντιμετωπίσαμε με την σημερινή Αντιπολίτευση , ήταν τελείως διαφορετικά. Ειδικά στο Πρώτο παιχνίδι του Αι Λια όπου οι Επισκέπτες είχαν εξασφαλίσει την συμμετοχή της σημερινής εξουσίας στα μπαράζ,».
«Όσον αφορά την ομάδα μας, από τα μέχρι τώρα παιχνίδια που έχουμε δώσει, πιστεύω ότι έχουμε δείξει χαρακτήρα ακόμα και όταν βρισκόμασταν πίσω στο σκορ. Θεωρώ ότι το ζευγάρι του τελικού είναι δίκαιο, βάσει των αποτελεσμάτων που έχουμε φέρει».
- Πως είναι το κλίμα στα αποδυτήρια εν όψει τελικού;
«Πρώτη φορά μετά από αρκετά χρόνια που αγωνίζομαι σ’ αυτήν την ομάδα, βλέπω τέτοια σύμπνοια και ομογένεια, σα να είμαστε μια μεγάλη παρέα. Ο καθένας ατομικά, είτε αγωνίζεται, είτε όχι προσπαθεί να δώσει το εκατό τοις εκατό των δυνατοτήτων του».
«Η πρόκρισή μας στον τελικό του πρωταθλήματος , μας έχει δώσει μεγάλη χαρά και αισθανόμαστε δικαιωμένοι για την προσπάθεια που έχουμε κάνει μέχρι τώρα, αλλά σ’ αυτό το γεγονός συντέλεσε και η στήριξη και η δουλειά που έγινε από τον κόσμο στο Διοικητικό Συμβούλιο των Επισκεπτών, σε κάθε δύσκολή στιγμή ήταν δίπλα μας».
- Πίστευες πως οι Επισκέπτες θα φτάσουν ως τον τελικό του πρωταθλήματος;«Πρωταρχικός στόχος των Επισκεπτών δεν ήταν να πρωταγωνιστήσουμε αλλά να δημιουργήσουμε μια ομάδα, η οποία να στηρίζεται σε νέα παιδιά και στο άμεσο μέλλον να μπορέσουμε να πρωταγωνιστήσουμε. Κατά την διάρκεια όμως των αγώνων, είδαμε ότι έχουμε τα φόντα ως προς την δυναμική των άλλων ομάδων, για να μπούμε στα μπαράζ. Οπότε αυτός ήταν ο κύριος στόχος μας. Από τη στιγμή που το καταφέραμε αυτό, κάθε παιχνίδι στα μπαράζ το βλέπαμε διαφορετικά και με μεγάλη σοβαρότητα, με αποτέλεσμα τώρα να βρισκόμαστε στον τελικό του πρωταθλήματος και να διεκδικούμε την άνοδο στο περιφερειακό πρωτάθλημα».
- Πιστεύεις ότι ο κόσμος του Μαρτίνου θα έρθει να σας εμψυχώσει και να βοηθήσει την προσπάθεια που κάνετε;
«Η κινητικότητα που υπάρχει από το κόσμο, για τον αγώνα είναι αρκετά μεγάλη, για τα δεδομένα του <<σήμερα>> και είναι περισσότερο από το αναμενόμενο. Δεν είναι τυχαίο ότι σε κάθε αγώνα των μπαράζ ακολουθούσαν τους Επισκέπτες, όπου και αν αγωνιζόταν. Έτσι πιστεύω ότι και στον αγώνα της αυτόν, θα ακολουθήσουν την ομάδα, ώστε να μας ενισχύσουν».

Weekender;) ;)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Επισκέπτες του σαββατοκύριακου και γηγενείς 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #43

  • Αλεκος
  • Το Άβαταρ του/της Αλεκος
Τι θέλει να πει ο ποιητής?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Επισκέπτες του σαββατοκύριακου και γηγενείς 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #45

  • ΠΟΙΗΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΠΟΙΗΤΗΣ
Ποιητής είναι........ότι θέλει λέει! ...

Με το «τι θέλει να πει ο ποιητής» συναρτώνται δύο άλλα αντιφάσκοντα και μολαταύτα συνυπάρχοντα. «Γιατί σιωπούν οι ποιητές;» είναι το πρώτο , η «σιωπή» των οποίων συχνά-πυκνά καταγγέλλεται , «γιατί δεν ακούμε τους ποιητές;» το δεύτερο, «Κι οι ποιητές τι χρειάζουνται σ’ ένα μικρόψυχο καιρό;», το ερώτημα· κάθε φορά που κατηγορούμε τον «μικρόψυχο καιρό», αρπαζόμαστε από κάποιον άλλον, «γενναιόψυχο», μόνο που δεν τον προσδιορίζουμΕ

Αν έχουν να πουν οι ποιητές, το λένε με τα γραφτά τους, τα ποιήματά τους, καλά ή κακά.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Επισκέπτες του σαββατοκύριακου και γηγενείς 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #46

  • Αλέκος
  • Το Άβαταρ του/της Αλέκος
Να πω κι εγώ ένα ποίημα τότε... (γνωστό)

"Τρία Πουλάκια Κάθονταν..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Επισκέπτες του σαββατοκύριακου και γηγενείς 14 Χρόνια 10 Μήνες πριν #53

  • Αν έχουν να πουν οι ποιητές, το λέν
  • Το Άβαταρ του/της Αν έχουν να πουν οι ποιητές, το λέν
Αν έχουν να πουν οι ποιητές, το λένε με τα γραφτά τους, τα ποιήματά τους, καλά ή κακά.

'Μια φορά κι έναν καιρό, υπήρχε ένα νησί στο οποίο ζούσαν όλα τα συναισθήματα.. Εκεί, ανάμεσα στα υπόλοιπα, ζούσαν και η Ευτυχία, η Λύπη, η Γνώση, η Αγάπη...Μια μέρα έμαθαν ότι το νησί τους θα βούλιαζε και έτσι όλοι επισκεύασαν τις βάρκες τους και άρχισαν να φεύγουν.Η Αγάπη ήταν η μόνη που έμεινε πίσω. Ήθελε να αντέξει μέχρι την τελευταία στιγμή.Όταν το νησί άρχισε να βυθίζεται, η Αγάπη άρχισε να ζητάει βοήθεια.Βλέπει τον Πλούτο που περνούσε με μια λαμπερή θαλαμηγό.Η Αγάπη τον ρωτάει:- 'Πλούτε, μπορείς να με πάρεις μαζί σου;'-'Όχι, δεν μπορώ' απάντησε ο Πλούτος. 'Έχω ασήμι και χρυσάφι στο σκάφος μου και δεν υπάρχει χώρος για σένα'.Η Αγάπη τότε αποφάσισε να ζητήσει βοήθεια από την Αλαζονεία που επίσης περνούσε από μπροστά της σε ένα πανέμορφο σκάφος.-'Σε παρακαλώ, βοήθησέ με' είπε η Αγάπη.-'Δεν μπορώ να σε βοηθήσω, Αγάπη.. Είσαι μούσκεμα και θα μου χαλάσεις το όμορφο σκάφος μου' της απάντησε η Αλαζονεία. H Λύπη ήταν πιο πέρα και έτσι η Αγάπη αποφάσισε να ζητήσει από αυτή βοήθεια.-'Λύπη, άφησέ με να έρθω μαζί σου'.-'Ω Αγάπη, είμαι τόσο λυπημένη που θέλω να μείνω μόνη μου' είπε η Λύπη.Η Ευτυχία πέρασε μπροστά από την Αγάπη αλλά και αυτή δεν της έδωσε σημασία. Ήταν τόσο ευτυχισμένη, που ούτε καν άκουσε την Αγάπη να ζητά βοήθεια.Ξαφνικά ακούστηκε μια φωνή:-'Αγάπη, έλα προς τα εδώ! Θα σε πάρω εγώ μαζί μου!'Ήταν ένας πολύ ηλικιωμένος κύριος που η Αγάπη δεν γνώριζε, αλλά ήταν γεμάτη από τέτοια ευγνωμοσύνη, που ξέχασε να ρωτήσει το όνομά του.Όταν έφτασαν στη στεριά, ο κύριος έφυγε και πήγε στο δρόμο του..Η Αγάπη, γνωρίζοντας πόσα χρωστούσε στον κύριο που τη βοήθησε,ρώτησε τη Γνώση:-'Γνώση, ποιος με βοήθησε';-'Ο Χρόνος' της απάντησε η Γνώση.-'Ο Χρόνος;' ρώτησε η Αγάπη. 'Γιατί με βοήθησε ο Χρόνος;'Τότε η Γνώση χαμογέλασε και με βαθιά σοφία της είπε:'Μόνο ο Χρόνος μπορεί να καταλάβει πόσο μεγάλη σημασία έχει η Αγάπη'........... .... Μάνος Χατζιδάκις - 'Το Νησί'
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.157 δευτερόλεπτα

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώσουμε την εμπειρία σας στον ιστότοπό μας.Με την περιήγηση σε αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies.