Τρίτη, 16 04 2024
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΗΜΟΥΝ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟ

ΗΜΟΥΝ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟ 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #699

  • kourosaristidis
  • Το Άβαταρ του/της kourosaristidis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 161
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
ΗΜΟΥΝ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟ

Φίλες και. Φίλοι, διακοπές δεν είναι μόνο θάλασσα, διασκέδαση, «ΓΟΥΝΑ» στον «ΤΣΑΚΠΙΝΗ» ή μακαρονάδα, στον «ΑΧΙΝΟ».
Διακοπές είναι και «ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ».
Στο πρόγραμμα των διακοπών σου, πριν ξεκινήσεις, μην παραλήψεις να συμπεριλάβεις τις ανεκτίμητες συλλογές των Μουσείων, Αρχαιολογικών χώρων, των Κοινωνικών εκδηλώσεων και γενικά όλες τις πολιτιστικές εκδηλώσεις.
Ασφαλώς και στα άλλα νησιά των Κυκλάδων θα γίνονται διάφορες εκδηλώσεις. Στην Πάρο γίνεται το κάτι άλλο. Κάθε μέρα το λιγότερο μια εκδήλωση. Πολλές φορές δυο και τρεις. Δεν προλάβαινα. Σχεδόν όλες οι εκδηλώσεις συνοδεύοντο με πλούσιους «μπουφέδες» Παριανών μεζέδων και λιχουδιών. Με εξαίρετο Παριανό κρασί και άφθονη Σούμα (τσικουδιά)•
Έλα στην Πάρο να κάνεις αξέχαστες διακοπές. Οι εκδηλώσεις που γίνονται στην Πάρο καλύπτουν όλες τις απαιτήσεις όλων των ηλικιών. Η είσοδος κατά κανόνα ήταν ελεύθερη. Δεν υπερβάλλω. Έλα δεν θα μετανιώσεις.
Όλο το πρόγραμμα του καλοκαιριού (εκδηλώσεων) δεν μπορώ να σου το παραθέσω. Ενδεικτικά θα παραθέσω τις κατωτέρω.
Για τα παιδιά Θέατρο Σκιών και έκθεση βιβλίου.
Θρησκευτικές εκδηλώσεις για όλους, με κορυφαία τη γιορτή της Παναγίας, 15 Αυγούστου, το Πάσχα του καλοκαιριού, στην ΕΚΑΤΟΝΤΑΠΥΛΙΑΝΗ, στην Αγία Σοφία της Ελευθέρας Ελλάδος.
Κορυφαία εκδήλωση έγινε στη ΜΑΡΠΗΣΣΑ. Στον Άγιο Αντώνιο, στο Λυκαβηττό της Πάρου. Ο Σύλλογος Μαρπησσαίων και Αρχιλοχιτών, με «μπροστάρη» τον Πρόεδρό του, Στρατηγό κ. Κωνσταντίνο Γεωγ. ΡΟΔΟΠΟΥΛΟ διοργάνωσε μια πρωτόγνωρη και ανεπανάληπτη νυχτερινή εκδήλωση επάνω στο βουνό του Αγίου Αντωνίου.
Η εκδήλωση στέφθηκε πλήρους επιτυχίας, (ήταν βραδιά ΠΑΝΣΕΛΛΗΝΟΣ).
Έλα να γλεντήσεις, στις 6 Αυγούστου, στη Μάρπησσα, στις 23 Αυγούστου, στη Νάουσα, στις Λεύκες τον «ΚΑΡΑΒΟΛΑ», στην Αλυκή τη γιορτή του ψαριού, στη Μάρπησσα τις «ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ». Έλα να χορέψεις ΜΠΑΛΟ και ΣΥΡΤΟ και όχι τσιφτετέλια. Ο χώρος δεν μου επιτρέπει περισσότερα. Αν έχεις την παραμικρή αμφιβολία τηλεφώνησέ μου, στο 210-94.09.788, να σου δώσω το έντυπο υλικό. Έχω αποδεικτικά στοιχεία. Καλή αντάμωση στην Πάρο.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ, 15.09.2014

ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α. ΠΟΥΛΙΟΣ
ΕΠΙΤΙΜΟΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΕΝΩΣΕΩΣ ΚΥΚΛΑΔΙΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ
ΥΨΗΛΑΝΤΟΥ 17 – ΚΑΛΛΙΘΕΑ Τ.Κ. 176-75
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώσουμε την εμπειρία σας στον ιστότοπό μας.Με την περιήγηση σε αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies.