Σάββατο, 20 04 2024

Με ανατροπή έκανε το 6 στα 6 ο Οπούντιος Μαρτίνου

KALYVIA MARTINO004

Με την 6η αγωνιστική συνεχίστηκε το Σάββατο (16/11) το πρωτάθλημα της Α’ Φθιώτιδας.

Το 6 στα 6 έκανε ο Οπούντιος. Ιδιαίτερα παραγωγική αγωνιστική καθώς σημειώθηκαν συνολικά 26 γκολ.

Ο Οπούντιος Μαρτίνου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, τελικά κατάφερε να κάνει την ανατροπή επικρατώντας δύσκολα της Αναγέννησης Δυτικής Φθιώτιδας με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Χαντζή στο 18’. Η ομάδα του Γιάννη Καραμπά αντέδρασε και ισοφάρισε με το Ζαφειρόπουλο στο 31’. Στο 50’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, όμως ο Πέππας δεν κατάφερε να νικήσει το γκολκίπερ της Αναγέννησης. Στο 64’ ο Μπουγιώτας είχε δοκάρι, όμως ένα λεπτό αργότερα δεν αστόχησε, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

opountios anag1

Το σκορ της ημέρας σημειώθηκε στο Μώλο με τον τοπικό Παμμωλιακό να παίρνει άνετη επί του Κεραυνού Βαθυκοίλου με σκορ 8-0. Το ματς δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική. Για την ομάδα του Κώστα Ζαχαρόπουλου από 2 γκολ πέτυχαν οι Παπαναστασίου, Χότζα και Παπαμίχος και από ένα οι Μπράχος και Τσάρας.

MOLOS VATHYKOILO1

Στο γήπεδο της Λάρυμνας η τυπικά γηπεδούχος Μαλεσίνα επιβλήθηκε της Δάφνης Λιβανατών με 2-1. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα του Άγγελου Κυριάκου προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε ισάριθμα γκολ του Δουσιώτη, με τη Δάφνη να μειώνει με το Σπύρο Ρίζο. Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω απόβολής του Νεοφώτιστου για τη Μαλεσίνα και του Σούλκα για τη Δάφνη Λιβανατών.

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για το Νέο Κρίκελλο που επιβλήθηκε του Ολυμπιακου Λαμίας με 4-1. Για την ομάδα του Πέτρου Καραΐσκου ο Λέντας πέτυχε δυο γκολ ενώ αποβλήθηκε μάλιστα με 2η κίτρινη κάρτα στα τελευταία λεπτά. Σκόραραν ακόμη οι Βαρυπάτης και Μάνδαλος. Για τους φιλοξενούμενους ο Κάντζαρης πέτυχε το γκολ τιμής.

KRIKELLO OLY FASI1

Εύκολο απόγευμα είχε η Προοδευτική Λάρυμνας στην Αγία Παρασκευή κερδίζοντας την τοπική Νίκη με 3-1.  Το συγκρότημα του Ηλία Λιόντου προηγήθηκε με 0-3 χάρη σε τέρματα των Πέππα, Παπαδάκη και Δάρρα, με τους γηπεδούχους να μειώνουν με το Θανάση Ζήσιμο.

agparaskevi larymna

Στον Άγιο Κωνσταντίνο τα Καλύβια νίκη εύκολα τον τοπικό Άρη με 3-0. Για την ομάδα του Αχιλλέα Καμπά δυο γκολ πέτυχε ο Σπυριδάκης και ένα ο Τσιγκόλης.

arhs kalyvia1

Τα αποτελέσματα:

Άρης Αγ. Κωνσταντίνου-Καλύβια 0-3 (20’ Τσιγκόλης, 31’/65’ Σπυριδάκης)

Οπούντιος Μαρτίνου-Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας 2-1 (31’ Ζαφειρόπουλος, 65’ Μπουγιώτας-18’ Χαντζής)

Νέο Κρίκελλο-Ολυμπιακός Λαμίας 4-1 (9’/53’ Λέντας, 27’ Μάνδαλος, 61’ Βαρυπάτης-77’ Κάντζαρης)

Μαλεσίνα-Δάφνη Λιβανατών 2-1 (26’/38’ Δουσιώτης-44’ Σπ. Ρίζος)

Παμμωλιακός-Κεραυνός Βαθυκοίλου 8-0 (5’/27’ Χότζα, 10’/58’ Παπαναστασίου, 35’ Μπράχος, 65’ Τσάρας, 83’/87’ Παπαμίχος)

Νίκη Αγ. Παρασκευής-Προοδευτική Λάρυμνας 1-3 (70’ Θ. Ζήσιμος-10’ Πέππας, 36’ Παπαδάκης, 47’ Δάρρας)

Ρεπό: Στυλίδα