Το φιλμ της 19ης αγωνιστικής

anag martino2

Με πέντε αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε το Σάββατο (29/2) η 19η αγωνιστική της Α’ Φθιώτιδας.

Αμετάβλητη παρέμεινε η κατάσταση στην κορυφή.

Ο πρωτοπόρος Οπούντιος Μαρτίνου αν και δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο (0-0), τελικά νίκησε εύκολα την Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας στη Σπερχειάδα με σκορ 6-1. Για την ομάδα του Γιάννη Καραμπά δυο γκολ πέτυχε ο Πέππας και από ένα οι Καντού, Ζαφειρόπουλος, Μπουγιώτας και Μπεκιάρης.

Στη Λάρυμνα η Προοδευτική επικράτησε της Νίκης Αγίας Παρασκευής με 3-2. Η ομάδα του Ηλία Λιόντου προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο χάρη σε δυο γκολ του Ρούσση και ένα του Δάρρα, όμως οι φιλοξενούμενοι του Ανδρέα Επίσκοπου δεν τα παράτησαν και στην επανάληψη κατάφεραν να μειώσουν στο τελικό 3-2 με γκολ των Λύκου και Καρκάνη.

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Μεγάλης Βρύσης όπου Ολυμπιακός Λαμίας και Νέο Κρίκελλο αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2. Οι φιλοξενούμενοι του Πέτρου Καραΐσκου προηγήθηκαν με 0-2 χάρη σε δυο γκολ του Βαρυπάτη στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου. Οι ερυθρόλευκοι μείωσαν σε 2-1 με το Δημήτρη Λέντα και στις καθυστερήσεις ο Ευαγγελόπουλος έφερε το ματς στα ίσα.

Άνετο πέρασμα από την Πελασγία για τον Παμμωλιακό που νίκησε τον Κεραυνό Βαθυκοίλου με 4-0. Για την ομάδα του Γιάννη Αποστόλου δυο γκολ πέτυχε ο Στέλιος Ρίζος και από ένα οι Σπύρος Ρίζος και Τσάρας.

Στο γήπεδο του Μοσχοχωρίου τα Καλύβια είχαν εύκολο απόγευμα κόντρα στον ουραγό Άρη Αγίου Κωνσταντίνου με την ομάδα του Δήμου Σπυριδάκη να επικρατεί με 8-0. Για τους νικητές δυο γκολ πέτυχε ο Λάγιος και από ένα οι  Χριστόπουλος, Μπουσάι, Τσιγκόλης, Θεοχάρης, Τσατσάς και Αναστασίου.

Χθες η Μαλεσίνα νίκησε εκτός έδρας τη Δάφνη Λιβανατών με 3-0. Για την ομάδα του Άγγελου Κυριάκου δυο γκολ πέτυχε ο Δουσιώτης και ένα ο Νεοφώτιστος.

Τα αποτελέσματα:

Καλύβια-Άρης Αγ. Κωνσταντίνου 8-0 (18’ Χριστόπουλος, 40’/73’ Λάγιος, 43’ Μπουσάι, 50’ Τσιγκόλης, 55’ Θεοχάρης, 78’ Τσατσάς, 82’ Αναστασίου)

Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας-Οπούντιος Μαρτίνου  1-6 (86’ Στεφανής-56’ πεν. Καντού, 62’ πεν. Ζαφειρόπουλος, 65’/82’ Πέππας, 74’ Μπουγιώτας, 88’ Μπεκιάρης)

Ολυμπιακός Λαμίας-Νέο Κρίκελλο  2-2 (78’ Δ. Λέντας, 90+ Ευαγγελόπουλος-40’/44’ Βαρυπάτης)

Κεραυνός Βαθυκοίλου-Παμμωλιακός 0-4 (15’/37’ Στ. Ρίζος, 33’ Σπ. Ρίζος, 72’ Τσάρας)

Προοδευτική Λάρυμνας-Νίκη Αγ. Παρασκευής 3-2 (11’/41’ Ρούσσης, 26’ Δάρρας-50’ Λύκος, 77’ Καρκάνης)

Δάφνη Λιβανατών-Μαλεσίνα  0-3 (28’ Νεοφώτιστος, 40’/89’ Δουσιώτης)

Ρεπό: Στυλίδα