Πέμπτη, 25 04 2024

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ-ΑΕ ΚΑΛΥΒΙΩΝ 3-2

(Χρόνος ανάγνωσης: 2 - 3 λεπτά)

olylam aos1

Με τη 2η αγωνιστική συνεχίστηκε το Σάββατο (2/10) το πρωτάθλημα της Α’ Φθιώτιδας.

Το δυο στα δυο έκαναν Στυλίδα, Δάφνη Λιβανατών και Προοδευτική Λάρυμνας.

Στο γήπεδο του Φραντζή η Στυλίδα πήρε σπουδαία νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό Λαμίας με 2-1. Η ομάδα του Γιώργου Κυριακίδη προηγήθηκε μόλις στο 6ο λεπτό με τον Λάγιο, με τους ερυθρόλευκους να ισοφαρίζουν με τον Λέντα έξι λεπτά αργότερα. Το γκολ που έδωσε τη νίκη στον ΑΟΣ πέτυχε ο Φίκου στο 87’. Οι νικητές είχαν και δοκάρι με τον Λαΐνα στο 18’.

olylam aos2

Στις Λιβανάτες η Δάφνη κέρδισε εύκολα τη Νίκη Αγίας Παρασκευής με 4-0. Τα γκολ για την ομάδα του Δημήτρη Βέλλου πέτυχαν οι Νουράι, Παλιαλέξης, Γιάννης Αντωνίου και Χαλαστάνης.

dafni agparaskevi1

Στην Ηράκλεια η Προοδευτική Λάρυμνας νίκησε την τοπική ομάδα με 1-0. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Κώστας Ρούσσης στο 4ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι είχαν κι άλλες ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ, όμως έπεσαν σε έναν εξαιρετικό Μαυράδα που πραγματοποίησε αρκετές αποκρούσεις.

irakleia larymna1

Στο γήπεδο της Κόμνηνας, Ρεγγίνι και Μαλεσίνα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2. Με δυο γρήγορα γκολ του Παναγιωτάκη και του Παπανικολάου η ομάδα του Δημήτρη Γιαννουδάκη προηγήθηκε με 2-0. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Τσοπανέλη. Η ομάδα του Άγγελου Κυριάκου κατάφερε να πάρει το βαθμό με γκολ που σημείωσε στις καθυστερήσεις ο Ρίζος.

Ωραίο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Μαλεσίνας με τον Οπούντιο να επικρατεί της ΑΕ Καλυβίων με 3-2. Για τους νικητές δυο γκολ πέτυχε ο Μαλέρδος και ένα ο Καραδήμας. Για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Σάπιος και Τσιγκόλης. Μάλιστα ο έμπειρος επιθετικός έχασε και πέναλτι.

Εύκολο απόγευμα είχε στον Άγιο Σεραφείμ ο Αστέρας Σταυρού που νίκησε τον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου με 5-0. Για την ομάδα του Πέτρου Καραΐσκου χατ τρικ πέτυχε ο Νασιακόπουλος και δυο γκολ ο Χαντζής.

aris stavros2

Το ρεπό του έκανε ο Ευρυτανικός.

Τα αποτελέσματα:

Ρεγγίνι-Μαλεσίνα 2-2 (5’ Παναγιωτάκης, 10’ Παπανικολάου-45’ Τσοπανέλης, 90+  Ρίζος)

Οπούντιος Μαρτίνου-Καλύβια 3-2 (15’ Καραδήμας, 59’/71’ πεν. Μαλέρδος-10’ Σάπιος, 67’ Τσιγκόλης)

Άρης Αγ. Κωνσταντίνου-Αστέρας Σταυρού 0-5 (11’/14’ Χαντζής, 32’ πεν./38’/50’ Νασιακόπουλος)

Ολυμπιακός Λαμίας-Στυλίδα 1-2 (12’ Λέντας-6’ Λάγιος, 87’ Φίκου)

Δάφνη Λιβανατών-Νίκη Αγ. Παρασκευής 4-0 (19’ Νουράι, 58’ Παλιαλέξης, 66’ Γ. Αντωνίου, 85’ Χαλαστάνης)

Ηράκλεια-Προοδευτική Λάρυμνας 0-1 (4’ Ρούσσης)

Ρεπό: Ευρυτανικός