Παρασκευή, 26 04 2024

Κύπελλο Φθιώτιδας

Στον τελικό του κυπέλλου Φθιώτιδας ο Ολυμπιακός Λαμίας, 3-4 στην παράταση τον Οπούντιο στο Μαρτίνο

Tην πρόκρισή του στον τελικό του κυπέλλου Φθιώτιδας πανηγυρίζει ο Ολυμπιακός Λαμίας.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι η ομάδα του Αχιλλέα Καμπά νίκησε εκτός έδρας τον Οπούντιο Μαρτίνου με 4-3 στην παράταση.

Ο κανονικός αγώνας έληξε με σκορ 2-2.

Υπενθυμίζουμε πως το πρώτο παιχνίδι είχε λήξει ισόπαλο με σκορ 1-1.

Μόλις στο 9ο λεπτό ο Οπούντιος άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπινιάκου.

Έξι λεπτά αργότερα ο Γιαννακάκος με σουτ έφερε το ματς στα ίσα για τον Ολυμπιακό Λαμίας.

Στο Β’ μέρος και συγκεκριμένα στο 49’, μετά από ωραία κάθετη μπαλιά του Φουφούνη, ο Ζαφειρόπουλος έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του Γιάννη Λύτρα με 2-1.

Στο 89’ ο Αλέκος Κουφιώτης με κοντινή προβολή ισοφάρισε σε 2-2 για τους ερυθρόλευκους και οδήγησε το ματς στην παράταση.

Στο 99ο λεπτό ο Παπαναστασίου με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-3 για τον Ολυμπιακό Λαμίας, ενώ στο 107’ ο Μάνης με σουτ ισοφάρισε σε 3-3.

Στο 115’ ο Νίκος Λέντας με κοντινό πλασέ έδωσε τη νίκη-πρόκριση στο τελικό για την ομάδα του Αχιλλέα Καμπά, διαμορφώνοντας το τελικό 3-4.

Στον τελικό ο Ολυμπιακός Λαμίας θα διεκδικήσει το τρόπαιο κόντρα στον Αστέρα Σταυρού.