Σάββατο, 27 04 2024

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α.ΦΘ/ΔΑΣ 03/02/24

Δύσκολα τρίποντα για Οπούντιο Μαρτίνου και Δάφνη Λιβανατών

Με τη 18η αγωνιστική συνεχίστηκε το Σάββατο (3/2) το πρωτάθλημα της Α’ Φθιώτιδας.

Ο πρωτοπόρος Οπούντιος Μαρτίνου αν και δυσκολεύτηκε, πήρε τη νίκη στην έδρα της ΑΕ Καλυβίων επικρατώντας με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Μιχαήλ, με τον Οπούντιο να κάνει την ανατροπή χάρη σε δυο γκολ του Δήμου (47’/84′).

Η Μαλεσίνα πήρε στα χαρτιά το ματς με τη Νίκη Αγίας Παρασκευής.

Στην Αταλάντη η τοπική ομάδα έβαλε δύσκολα στη Δάφνη Λιβανατών, με την ομάδα του Δημήτρη Βέλλου να παίρνει τελικά το τρίποντο με 4-2. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Τζιβελέκη, με τη Δάφνη να ισοφαρίζει στο 52′ με τον Ντζιό. Έξι λεπτά αργότερα ο ΑΠΟ πήρε ξανά το προβάδισμα μετον Πάππο, με την ομάδα των Λιβανατών να φέρνει το ματς στα με το Νουράι στο 60′. Ο αρχηγός της Δάφνης Βαγγέλης Μακρόπουλος ήταν αυτός που “καθάρισε” το παιχνίδι για την ομάδα του με δυο γκολ στο 78′ και στο 92′.

Η Στυλίδα επικράτησε του Παρνασσού Αμφίκλειας με 2-1 στο γήπεδο του Νέου Κρικέλλου.

Ο Εθνικός Κομποτάδων επιβλήθηκε του Ολυμπιακού Λαμίας με 5-2, ενώ ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το ματς ανάμεσα στην Προοδευτική Λάρυμνας και το Καλαπόδι.

Τέλος ο Άρης Αγίου Κωνσταντίνου νίκησε εύκολα τον Πελασγιακό με 4-0.

Τα αποτελέσματα:

Άρης Αγ. Κωνσταντίνου-Πελασγιακός 4-0 (21’ Σχουλής, 42’ Νταρλαδήμας, 54’ Καλαντζής, 63’ Αργυρίου)

Στυλίδα-Παρνασσός Αμφίκλειας 2-1 (29’ Μιχαηλίδης, 59’ Στυλιανός-61’ πεν. Μιχαήλ)

Καλύβια-Οπούντιος Μαρτίνου 1-2 (45’+3 Μιχαήλ-47’/84’ Δήμου)

Αταλάντη-Δάφνη Λιβανατών 2-4 (45’+2 Τζιβελέκης, 58’ Πάππος-52’ Ντζιός, 60’ Νουράι, 78’ πεν./92’ Β. Μακρόπουλος)

Προοδευτική Λάρυμνας-Καλαπόδι 2-2 (51’/88’ Δαραμάρας-3’ Χρήστου, 95’ Καντάς)

Εθνικός Κομποτάδων-Ολυμπιακός Λαμίας 5-2 (4’ πεν./58’ Λέντας, 40’/66’ Ζήσιμος, 88’ Καταραχιάς-34’/44’ Αυλακιώτης)

Μαλεσίνα-Νίκη Αγ. Παρασκευής 3-0 ά.α.