Δευτέρα, 29 04 2024
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΣΚΥΛΟΣ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΕ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΣΚΥΛΟΣ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΕ ΓΥΝΑΙΚΑ 14 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #156

  • Akis Liliopoulos
  • Το Άβαταρ του/της Akis Liliopoulos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Σοφός ο γνωρίζων χρήσιμα (Αισχύλος)
  • Δημοσιεύσεις: 50
Με μεγάλη θλίψη, αναφέρω ότι σκύλος τεραστίων διαστάσεων κατασπάραξε γυναίκα, η οποία τυγχάνει και είναι πεθερά μου. Η γυναίκα είχε βγει να κάνει βόλτα με τα πόδια, (καθ' ότι έχει πρόβλημα με την καρδιά, και ο γιατρός την συμβούλεψε να περπατάει) και ξαφνικά είδε μπροστά της ένα τεράστιο σκύλο, να πετάγεται επάνω της, και να την ρίχνει κάτω, και αμέσως να αρχίζει να την κατασπαράζει σε όλα τα σημεία των ποδιών της. Κατόπιν πήγε να την αρπάξει από το λαιμό, αλλά έβαλε το χέρι της μπροστά ενστικτωδώς, για να προστατευτεί. Ο σκύλος της άρπαξε το χέρι δαγκώνοντάς το, τινάζοντας, το κεφάλι δεξιά και αριστερά, θέλοντας να της κόψει κομμάτι. Η γυναίκα ούρλιαζε απεγνωσμένα αλλά μάταια.... από το σπίτι που πετάχτηκε ο σκύλος δεν έβγαινε κανείς. Ενώ την δάγκωνε ο σκύλος, με το άλλο χέρι καλούσε από το κινητό το σύζυγό της, ο οποίος έτρεχε (70μέτρα από το σπίτι του περίπου) να την σώσει!! Μόλις έφτασε στο τόπο ο σύζυγος, ο σκύλος την είχε μόλις αφήσει και έμπαινε μέσα στο σπίτι!!! Όμως ήδη είχε κάνει την ζημιά !!! Ο τόπος είχε πλημμυρήσει παντού με αίματα. Η γυναίκα μεταφέρθηκε στο Ιατρείο στην Λάρυμνα και κατόπιν με ασθενοφόρο στο Γενικό Νοσοκομείο Λαμίας. Έμεινε 4 μέρες σε πλήρη ακινησία, και κατόπιν της παρασχέθηκαν οδηγίες για ανάρρωση στο σπίτι. Η ζημιά είχε γίνει!!! Κάθε 2 μέρες μεταβαίνει στο ιατρείο της ΛΑΡΚΟ και κάνει αλλαγές! Οι πληγές βαθιές! Δεν κλείνουν!! Δύο φορές έπαθε φλεγμονές ! Οι γιατροί της ΛΑΡΚΟ σήμερα μετά από ...33 μέρες της λένε, δεν είναι φυσιολογικό, που δεν κλείνουν οι πληγές και συνεχίζουν και βγάζουν αίμα και πύον ακόμα, πρέπει να λείπει κομμάτι από μέσα και πρέπει να κάνει εγχείρηση! Θα μεταβεί στο ΚΑΤ για να υποστεί την εγχείρηση!

Αυτό που εγώ διερωτώμαι συνέχεια είναι. Εκεί που συνέβη το περιστατικό δίπλα έχει μια παιδική χαρά ! Εκεί συχνά πήγαινε η πεθερά μου με τα παιδιά μου ηλικίας 6 και 5 ετών! Εάν την ημέρα αυτή είχε και τα παιδιά μου, τι θα γινόταν εάν τους ορμούσε ο σκύλος!!!??? Είναι μια ερώτηση για την οποία ταράζομαι όταν την σκέφτομαι...κουνάω το κεφάλι μου, προσπαθώ να σκεφτώ κάτι άλλο, για να αλλάξω οπτική εικόνα...........
Θεός φυλάξει !!!!!!!!!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:ΣΚΥΛΟΣ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΕ ΓΥΝΑΙΚΑ 14 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #157

  • alekos
  • Το Άβαταρ του/της alekos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
Το θέμα σταμάτησε εκεί ή θα πάει στα δικαστήρια? Το ελπίζω δηλαδή...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:ΣΚΥΛΟΣ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΕ ΓΥΝΑΙΚΑ 14 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #159

  • Akis Liliopoulos
  • Το Άβαταρ του/της Akis Liliopoulos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Σοφός ο γνωρίζων χρήσιμα (Αισχύλος)
  • Δημοσιεύσεις: 50
Αλέκο, δεν γνωρίζω δικαστικά τι γίνεται, είναι κάτι για το οποίο θα σκεφτούν και θα ενεργήσουν οι άμεσα συγγενείς, για το αν δηλαδή θα ακολουθήσει την δικαστική οδό, αυτό που έχει σημασία αυτή τη στιγμή είναι να αναρρώσει πλήρως για να μην πονάει και επίσης να μπορέσει να πάει στην εργασία της, δεδομένου ότι έχει μια επιχείρηση στο όνομά της, και υπάρχει μια οικογένεια και ένα σπίτι που συντηρείται, καθώς επίσης και μια κόρη που σπουδάζει στο εξωτερικό και όπως καταλαβαίνεις όλα αυτά, σε συνάρτηση με όσα ξόδεψε μέχρι τώρα, την έχουν εξοντώσει οικονομικά.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:ΣΚΥΛΟΣ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΕ ΓΥΝΑΙΚΑ 14 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #160

  • alekos
  • Το Άβαταρ του/της alekos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
Περαστικά λοιπόν, όλα να πάνε καλά!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:ΣΚΥΛΟΣ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΕ ΓΥΝΑΙΚΑ 14 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #163

  • Akis Liliopoulos
  • Το Άβαταρ του/της Akis Liliopoulos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Σοφός ο γνωρίζων χρήσιμα (Αισχύλος)
  • Δημοσιεύσεις: 50
Σε ευχαριστώ πολύ. Ήδη αποφασίστηκε από το Χειρούργο στην ΛΑΡΥΜΝΑ να μεταβεί στο ΚΑΤ για εγχείρηση διότι λείπει κομμάτι ιστού. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.129 δευτερόλεπτα

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώσουμε την εμπειρία σας στον ιστότοπό μας.Με την περιήγηση σε αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies.